Nowe inwestycje

Zadzwoń lub napisz e-mail. Na pewno odpowiemy.

kontakt@sbm.pl

Klimatyzacja potrzebna o kaĹźdej porze roku 01 Sierpień 2022


Z czym kojarzy się klimatyzacja? Oczywiście z chłodzeniem. W gorące dni klimatyzacja ma za zadanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniach. Ale w gruncie rzeczy sama nazwa "klimatyzacja" wcale nie wskazuje chłodzenia, czyli jednowymiarowej pracy tego systemu. Nie sugeruje tego także nazwa angielska: "air-conditioning". Obie te nazwy odnoszą się do nadania powietrzu określonych cech (klimat – kondycja – stan powietrza). A co to wszystko oznacza dla użytkownika?


Klimatyzacja – chłodzi latem, grzeje zimą


No właśnie: klimatyzacja to po prostu regulowanie stanu czy też kondycji powietrza. Odnosi się to do dwóch aspektów: temperatury i jakości. Temperaturę można obniżyć, ale równie dobrze można ją podnieść. Choć nie jest to pierwsze zastosowanie klimatyzacji, które przychodzi nam do głowy, to jednak warto o tym pamiętać. Zimą klimatyzator może skutecznie dogrzewać pomieszczenia oraz ułatwiać szybką regulację temperatury. Jesienią natomiast może być jedynym ratunkiem, gdy przychodzą chłodnie dni, a sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął.

Jeśli chodzi o jakość powietrza, to bez wątpienia klimatyzacja wpływa na jej znaczną poprawę. Powietrze klimatyzowane jest świeże i rześkie, pozbawione nieprzyjemnych zapachów i posiadające odpowiednią wilgotność. To właśnie dzięki klimatyzacji w pomieszczeniu nie panuje "zaduch", a wszystkie niekorzystne, nieświeże zapachy błyskawicznie znikają.

Montaż klimatyzacji jest zatem decyzją, której korzyści odczuwa się przez cały rok. Osoby wstrzymujące się przed taką inwestycją argumentują często, że i tak używałyby klimatyzacji tylko przez kilka dni w roku, podczas największych upałów. Jednak najwyraźniej nie mają świadomości tego, jak wiele innych plusów niesie ze sobą taka instalacja.


Klimatyzacja – instalować czy nie instalować?


Inwestorzy, którzy decydują się na skorzystanie z naszych usług budowlanych, coraz częściej zawierają montaż klimatyzacji jako jedną z kluczowych inwestycji w budynkach. Współpracujemy ze sprawdzonymi instalatorami, dzięki czemu możemy te zadania wykonać rzetelnie i sprawnie. Zachęcamy wszystkich zleceniodawców do zagłębienia się w temat. Pozwoli to realnie ocenić wszystkie korzyści, które płyną klimatyzacji w budynku i podjąć słuszną decyzję w tym aspekcie.