Nowe inwestycje

Zadzwoń lub napisz e-mail. Na pewno odpowiemy.

kontakt@sbm.pl

Wiata fotowoltaiczna przy domu jednorodzinnym – czy warto? 18 Maj 2021


Panele fotowoltaiczne można instalować w rozmaitych miejscach. Najczęstszym wyborem są dachy budynków, bo pozwala to wykorzystać wolną przestrzeń. Jednak równie trafnym pomysłem są wiaty fotowoltaiczne, czyli konstrukcje, które pełnią jednocześnie funkcję użytkową i energetyczną.


Fotowoltaika przy domu jednorodzinnym – jak wygląda wiata fotowoltaiczna?


Wiata fotowoltaiczna to konstrukcja stawiana na posesji, np. przy domu jednorodzinnym, na działce lub w ogrodzie. Można ją wykorzystywać na wiele różnych sposobów, ale najczęściej pełni funkcję zadaszenia dla pojazdów. Energia pozyskiwana z paneli umieszczonych na wiacie może być wykorzystywana np.:

  • do zasilania urządzeń elektrycznych w domu,
  • do wspomagania ogrzewania budynku,
  • do ładowania pojazdów elektrycznych,
  • do oświetlenia posesji,
  • do zasilania urządzeń pracujących w okolicy, np. urządzeń ogrodowych.


Fotowoltaika wykorzystywana w ten sposób to bardzo praktyczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli posesji. Inwestycja zwraca się po niedługim czasie. Poza korzyściami finansowymi, warto tutaj zwrócić uwagę na korzyści czysto ekologiczne. One także mogą być dużą zachętą dla inwestorów. Co więcej, takie wiaty mają swoje zalety wizualne. Prezentują się korzystnie – nowocześnie i elegancko. Mogą być więc świetnym elementem aranżacji podwórka i łatwo jest dostosować je do własnych preferencji, ponieważ dostępne są różne wzory oraz rozmiary wiat.


Gdzie szukać korzystnych ofert w zakresie fotowoltaiki?


Firm oferujących instalacje fotowoltaiczne, także w formie wiat, najlepiej jest szukać w swojej najbliższej okolicy. Lokalni przedsiębiorcy najlepiej znają nasze potrzeby i najszybciej dostarczą trafny produkt i sprawną, szybką usługę. Fotowoltaika Olsztyn – zapraszamy do współpracy z firmą, z którą udało nam się dotychczas zrealizować wiele wspólnych projektów, zawsze ku pełnemu zadowoleniu inwestorów.